İLKOKULDA YENİ YIL COŞKUSU 29.12.2021

İlkokul öğrencilerimiz, Aralık ayının 1’inden beri her gün yeni yıl için geri sayım yapıtılar. Daha önce başlattıkları “Nezaket Akımı” çerçevesinde her gün yeni yıl için geri sayım yaparken çevrelerine iyilik ve nezaket yaydılar. Ayrıca yeni yıl için kurayla seçtikleri bir arkadaşlarına iyi dileklerini ilettikleri bir yeni yıl kartı hazırladılar. Zarfların üzerine gönderici olarak kendi adreslerini ve alıcı olarak da seçtikleri arkadaşlarının adreslerini yazdılar. Kartlarını koridorlarda bulunan posta kutularına attılar. Birkaç gün içinde okulumuza bisikletiyle gelen bir postacı sınıflara uğrayarak öğrencilerin kartlarını alıcılarına teslim etti.

“Mutluluk paylaşılarak çoğalır” düşüncesiyle bu çalışmayı keyifli bir eyleme dönüştürmek isteyen öğrencilerimiz, evde de birer yeni yıl kartı hazırlayıp komşularının posta kutularına attılar. Öğrencilerimiz bu projeyle hem ev adreslerini öğrendiler hem de başkalarını mutlu etmenin aslında çok kolay olduğunu anladılar.

Yeni yılı karşılarken sınıf kapılarını da dünya için iyi dilekleriyle süslediler. Yeni yıl şarkılarını sergiledikleri bir mini konser de verdiler. Yılın son gününde de patlamış mısır yiyerek ve filmler izleyerek 2021’i uğurlayacaklar.

GALERİ TÜM HABERLER

X