TÜM VELİLERİMİZİ SEMİNERİMİZE BEKLİYORUZ 09.12.2022

Sorumluluk alabilen, özgüveni yüksek, mutlu nesillerin yetişmesine katkı koyma amacıyla her yıl farklı konuları uzman konuk konuşmacılarla ele aldığımız “Yarınlar İçin Seminerler” başlıklı veli seminerleri serimizin pandemi sonrasında ilk yüz yüze oturumunu 10 Aralık Cumartesi günü gerçekleştireceğiz.

“Her Çocuk Öğrenir” başlıklı ilk seminerimizin konuğu Prof. Dr. Soner Yıldırım olacak. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Sayın Yıldırım’la çok temel bir konu olan öğrenmeyi ele alacağız. Öğrenme nedir, öğrenmeye neden ihtiyaç duyarız, herkes aynı hızda mı öğrenir gibi temel kavramlara göz atarken çocukların öğrenme özelliklerine; her çocuğun fiziksel, sosyal ve duygusal anlamda benzersiz bir kişiliğe sahip olup öğrenme süreçlerindeki farklılıklara; bilgi, beceri ve tutumlardaki zamana dayalı değişimlere ve elbette süreç boyunca ebeveyn yaklaşımlarının etkilerine değineceğiz.

Prof. Dr. Soner Yıldırım’ın engin deneyim ve birikiminden çok kıymetli çıkarımlar sağlayacağımız bu seminerde sizleri de aramızda görmeyi diliyoruz. Seminer kaydınız için lütfen internet sayfamızı ziyaret edin.

https://www.isikkent.k12.tr/seminer-soner-yildirim

Not: Seminer dili Türkçe olup, simultane çeviri bulunmamaktadır.

GALERİ TÜM HABERLER

X