Değerli Velilerimiz,

Sorumluluk alabilen, özgüveni yüksek, mutlu nesillerin yetişmesine katkı koyma amacıyla her yıl farklı konuları uzman konuk konuşmacılarla ele aldığımız “Yarınlar İçin Seminerler” başlıklı veli seminerleri serimizin pandemi sonrasında ilk yüz yüze oturumunu 10 Aralık Cumartesi günü gerçekleştireceğiz.

“Her Çocuk Öğrenir” başlıklı ilk seminerimizin konuğu Prof. Dr. Soner Yıldırım olacak. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Sayın Yıldırım’la çok temel bir konu olan öğrenmeyi ele alacağız.

Öğrenme nedir, öğrenmeye neden ihtiyaç duyarız, herkes aynı hızda mı öğrenir gibi temel kavramlara göz atarken çocukların öğrenme özelliklerine; her çocuğun fiziksel, sosyal ve duygusal anlamda benzersiz bir kişiliğe sahip olup öğrenme süreçlerindeki farklılıklara; bilgi, beceri ve tutumlardaki zamana dayalı değişimlere ve elbette süreç boyunca ebeveyn yaklaşımlarının etkilerine değineceğiz.

Prof. Dr. Soner Yıldırım ile gerçekleştireceğimiz seminerin her zamanki gibi anne babalara ve eğitimcilere önemli katkılar koyacağını umuyor, şimdiden çok verimli ve kazanımları yüksek bir seminer olmasını diliyoruz.

Prof. Dr. Soner Yıldırım Hakkında

1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı'ndan mezun oldu. Öğretim Teknolojileri alanındaki yüksek lisans eğitimini 1993 yılında Michigan State Üniversitesi'nde, aynı alanda doktora eğitimini University of Southern California’da 1997 yılında tamamladı. 1998 yılından bu yana ODTÜ Eğitim Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr. Soner Yıldırım 1998 yılından bu yana çeşitli uluslararası kuruluşlarda Öğretim Teknolojisi projelerinde uluslararası uzman olarak görev almaktadır. 1998-2000 yılları arasında Dünya Bankasında, 2002-2006 yılları arasında Strasbourg’daki Avrupa Konseyi’nde ve 2004 yılından bu yana da Avrupa Birliği Avrupa Eğitim Vakfı’nın (ETF) çeşitli projelerinde görev almıştır.

Araştırma konuları arasında biliş, eğitimde teknoloji kullanımı, öğretim ve geri bildirim tasarımı, öğrenme analitikleri ve nomofobya önemli yer tutmaktadır.

Program

10 Aralık 2022 Cumartesi, 10.30-12.30

Işıkkent Eğitim Kampüsü, Media İçel Konferans Salonu

10.30 Karşılama - Hoş Geldiniz

10.45 Seminer: Prof. Dr. Soner Yıldırım

12.30 Kapanış

Kayıt

Seminere katılım ücretsizdir. Katılım için kayıt yaptırılması zorunludur.

X