Ege Taşyakan
Deniz Kirliliğinin Ülkemize Olan Zararları

Küresel Bağlamı
Evrensellik ve Sürdürülebilirlik
Sorgulayıcı Soru
Deniz kirliliği gibi küresel bir sorunu insanlara nasıl bilinçlendirici bir şekilde aktarabilirim?
Küresel Kalkınma Hedefleri
Sağlıklı Bireyler
Proje Özeti
Bu projeyi seçmemin sebebi insanların deniz kirliliği ilgili olan duyarlılığını arttırmaktı. Fakat bu amaca ulaşabilmek için yaptığım sitenin başka sitelerden alınma değil de onun haricinde bir sürü kaynağa da başvurmam gerektiğini fark ettim. Ürünümün de yeni bir siye olması nedeniyle de ‘Bilimsel ve Teknik Yenilik’ küresel bağlamını seçtim.
Proje için araştırma yaptığımda en çok sitelerden yararlandım. Bir sürü farklı ağızdan yazılmış makaleler ve siteler okudum ama bu yeterli olmayacağını düşündüğümden dolayı başka kitaplardan da yararlanmaya karar verdim. Daha sonra siteme eklemek istediğim şeyleri düşündüm bunların kısa olması gerekiyodu çünkü günümüzde insanların okumayı pek sevmediği ortadaydı. Bu yazıların kısa olması insanların okuma isteğini kolaylaştıracaktı. Bu yaptığım site sayesinde hem araştırma hem de düşünme becerilerimi geliştirdim.
Bu konuyu seçmemin sebebi insanların bizim için çok fazla önemi olan denizlerin hakkında duyarsızlığını gidermek ve onları daha duyarlı bireyler yapmaktı ve ben de bu siteyi hazırlayarak insanları bilgi sahibi yapacağım . Bu yaptığım site sayesinde bende duyarsız insanların ne kadar denizlere zarar verdiğinin ya da denizlerde yapılan kazaların eko-sisteme verdiği zararların ne kadar büyük olduğu gibi birçok şey öğrendim. Özetlemek gerekirse insanlara yararı olacağını düşündüğüm bir site yaptım
X