Ada Kanlıbaş
İzmir’de Bisiklet Kullanımını Arttırmak

Küresel Bağlamı
Küresellik ve Sürdürülebilirlik
Sorgulayıcı Soru
İzmir’de bisiklet kullanım oranı nasıl arttırılabilir ve şu anki ulaşım için kullanılan araçların kullanım oranları nedir?
Küresel Kalkınma Hedfeleri
İklim Eylemi, Karasal Yaşam
Proje Öztei
Projemin amacı İzmir ve çevresinde insanları araba kullanmaktan ziyade bisiklet kullanımına yönlendirmek ve kritik seviyede zarar görmüş çevremizi kurtarmaktır. Küresel bağlam küresellik ve sürdürebilirlik olarak seçildi. Bunun sebebi, verdiğim çözüm İzmir bölgesini düşünerek oluşturulacak olsa da bütün her yerde geçerli olabilecek ve devamı gelebilecek bir çözümdür.
Küresel hedeflerden iki tanesini projem ile bağdaştırdım. Projem çevreyi korumak, iklim değişiminin önüne geçmek ve halkı yararlı şeylere yönlendirmek olduğu için “İklim Eylem”i ve “Karasal Yaşam” hedefleri ile bağdaştırıldı.
Kendi sürecimi kendim planladığım için organizasyon becerimi, çözüm üretmek içinde Yaratıcı düşünme ve dönüşümlü düşünme becerileri geliştirdim.Son olarak benim projem herhangi bir bencil hedefe hizmet etmemekle beraber halkın refah seviyesini ve üzerinde yaşadığımız dünyanın sağlık durumunu geliştirmek için yapıldı.
Bu proje zaten kişiden çok topluma hitap eden ve önem görmesi gereken bir projedir.
X