SEMİNER – Evrim Kuran

Değerli misafirlerimiz,

“Yarınlar İçin Seminerler” başlıklı veli seminerleri serimizin bu eğitim öğretim yılındaki ikinci konuğu kuşak araştırmalarıyla dikkat çeken ve bu konuda ilklere imza atan Evrim Kuran olacak.

12 Ocak 2019, Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz seminerimizde “Yeni Nesiller ve Öğrenmenin Yeni Dünyası” konusunu ele alacağız.

Evrim Kuran’la birlikte kuşaklar arası farklılıklara ve her kuşağın ortak özelliklerine bakacağız; yeni nesli anlamaya, hoşgörü sınırlarımızı genişletmeye, yargılayan değil anlayan olmaya çalışacağız. Yeni neslin eski nesilden neler beklediğini konuşup, ebeveynlerin ve eğitimcilerin gençlerle etkileşimlerinde faydalı olacak çözümlerden bahsedeceğiz.

Evrim Kuran “Bir kuşağı anlamak, bir dönemi anlamaktır. Bir dönemi anladığınızda paradigmanın kıskacına sıkışmaktan kurtulursunuz. Ve sizin gibi olmayanları kendinize ait yargılarla değil, onlara ait gerçeklerle görmeniz mümkün olur. Bu mümkün olduğunda ise dönüşürsünüz. Kuşaklar arası etkileşimin olmazsa olmazı yargılamadan görmeyi öğrenmektir.” diyor. Biz de tüm anneleri, babaları ve eğitimcileri yeni nesilleri daha iyi anlamaya, öğrenme ortamında öğreten ve öğrenen kuşakları irdelemeye ve öğrenmenin yeni dünyasına göz atmaya davet ediyoruz.

Bu yılın ikinci seminerinde tekrar sizlerle birlikte olmayı diliyoruz.


Evrim Kuran Hakkında


Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA bölümlerinde öğrenim gördü. 2006 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Dinamo Danışmanlık’ta kuşak araştırmaları ve işveren markası çalışmaları yapmaktadır.

Bankacılık, enerji, hızlı tüketim, ilaç, eğitim, otomotiv, perakende, teknoloji gibi çeşitli sektörlerde pek çok ulusal ve global markanın işveren markası danışmanlığını yapmaktadır. İşveren markası alanında dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Universum’un Orta Doğu Direktörlüğünü de sürdürmekte olan Evrim Kuran, ayrıca CultureTalk Arketip Araştırma Sistemi onaylı uygulayıcısıdır. Kuran, 2013 yılından bu yana bölgenin en kapsamlı işveren markası konferanslarından People Make the Brand’in yaratıcısı ve küratörüdür.

Çalışmalarına Dinamo’nun Toronto ve İstanbul ofislerinde devam eden Evrim Kuran’ın Türkiye’nin 5 kuşağını anlatan Telgraftan Tablete isimli bir kitabı bulunmaktadır. Kuran, çeşitli süreli yayınlarda ve portallarda yazılar yazmakta ve konferanslarda konuşmaktadır.


Program

12 Ocak 2019 Cumartesi, 10.00-12.30


Işıkkent Eğitim Kampüsü, Media İçel Konferans Salonu


10.00 Karşılama


10.30 Seminer: Evrim Kuran


12.00 KapanışX